Набір автомобіліста

Питання про те, що взяти з собою в машину трохи схоже на проблему пакування валізи у відпустку. Спочатку місця ніби достатньо, потім заповнюєш її всім, що попаде під руку і зрештою виявляється, що щось необхідне вже нема де поставити. При чому усвідомлення необхідності тих чи інших речей зазвичай приходить вже тоді, коли про них всі вже щасливо забули.

Певна річ, в автомобіль можна помістити речей куди більше, ніж у якусь там валізку. Але як взяти з собою все необхідне так, щоб в багажнику ще залишилось трохи місця? Що вважати дійсно потрібним в наборі автомобіліста? Що варто возити з собою, навіть якщо воно ніколи не ставало в пригоді? На ці та інші питання дасть відповідь стаття від shyp-shyna.com.ua.

Обов'язковий список речей за ПДР
Дорожній набір автомобіліста “на всі випадки життя”
Засоби особистої гігієни
Автокомплект “зимовий”

Обов'язковий список речей за ПДР

До обов’язкового набору автомобіліста входить аптечка, вогнегасник та знак аварійної зупинки. Всі три компоненти затверджені правилами дорожнього руху України й передбачають штраф за відсутність хоч одного з них. Проте, не варто забувати, що ці речі не лише вбережуть Вас від неприємної розмови з патрульними, а й безпосередньо можуть врятувати життя. Тому радимо поставитись відповідально до вибору та покупки обов’язкового набору в авто.

Аптечка

_OMK7716.jpgНеобхідність аптечки у салоні автомобіля не може викликати сумнівів. Разом з тим її комплектуванню водії зазвичай не приділяють належної уваги. Звісно, нема потреби самостійно збирати аптечку в той час, як є безліч готових наборів. Тому ось кілька порад, як вибрати й підтримувати у належному складі автомобільну аптечку:

- купуючи готовий набір, зверніть увагу, чи відповідає він ДСТУ 3961-2000, а також типу транспортного засобу;  

- раз на рік перевіряйте термін придатності ліків;  

- не забувайте поповнювати комплект, якщо щось використали;  

- краще замініть стандартні ножиці на якісніші;  

- доповніть обов’язковий перелік складових особистими ліками.

Вогнегасник

Вимог у ПДР щодо якості вогнегасника у нас небагато. Головне, щоб він був працездатний і сертифікований в Україні за чинними нормами. Тобто закон вимагає, грубо кажучи, щоб він просто був і міг спрацювати у потрібний момент. Тому популярними серед водіїв варіантами є недорогі вогнегасники на 1 кг. Деякі “особливо ощадливі” автовласники безстрашно їздять з мініатюрним аерозольним вогнегасником, більше схожим на антиперспірант.

P1040514.JPGЯким має бути автомобільний вогнегасник, щоб ефективно впоратися із загорянням? Перш за все, рекомендуємо купити засіб для гасіння пожежі об'ємом від 2-х літрів. Для ліквідації займання в машині найкраще підійде порошковий вогнегасник.

Правила дорожнього руху також нагадують, що для аптечки та вогнегасника зазвичай є відведені автовиробником місця. Там і потрібно надійно закріпити ці предмети. Якщо спеціальних місць не передбачено, розташуйте їх на власний розсуд. Для цього оберіть легкодоступне місце, на яке не потрапляють прямі сонячні промені. Подбайте, щоб під час руху нічого не “гуляло” по салоні.

Знак аварійної зупинки

Невеликий червоний трикутник зі світловідбивним покриттям теж входить до переліку обов’язкових складових комплектації автомобіля. Знак встановлюється на відстані 20 м від місця ДТП або виходу з ладу транспортного засобу (40 м, якщо поза населеним пунктом).

10.jpg

Багато водіїв возять з собою знак аварійної зупинки тільки на випадок “а якщо спитає поліція”, недооцінюючи його значення. Пам’ятайте, саме цей трикутник захищає Вас та Ваше авто від зіткнення з водієм, який не встигне загальмувати за відсутності попередження про аварію на дорозі. Тому краще обрати знак аварійної зупинки з міцного, бажано важкого матеріалу. Не радимо купувати дешеві варіанти, затягнені тканиною. Адже їх може просто здути вітром.

Дорожній набір автомобіліста “на всі випадки життя”

Випадки, певна річ, бувають всякі й передбачити їх всі нереально. Проте є речі, необхідність яких показує багаторічна практика тисяч водіїв. Такі списки можна продовжувати до безкінечності. А що дійсно потрібне - вибирати Вам.

Домкрат. Цей інструмент можна назвати одним з основних, особливо якщо йде мова про подорожі за межами населених пунктів.

Трос буксирувальний. Має бути завдовжки 4-6 метрів і витримувати якнайбільше навантаження. Зверніть увагу на якість металевих деталей і їх з'єднань. 11.jpg

Компресор. Шину можна підкачати й звичайним механічним насосом. Але якщо ви хочете швидко і без зайвих зусиль - беріть компресор.

Запасне колесо. Шини з технологією Run-flat доступні далеко не для кожного авто. Тому є сенс мати при собі ще одне колесо.

Набір інструментів. Автомобільні інструменти на ринку зараз є в дуже широкому асортименті ще й в зручних кейсах. Комплектацію вибирайте за власними потребами.

Автохімія. Про запас можна тримати всі технічні рідини (антифриз, моторну чи трансмісійну оливу, пальне). Інше питання - скільки цього споживає машина і як далеко Ви зібралися.

Зарядний пристрій для смартфона. Ну куди ж сьогодні без телефона? Правильно, нікуди. Тому тримайте його зарядженим. І збережіть собі кілька номерів евакуатора. Так, на всякий випадок.

Запчастини, на зразок комплекту ламп для фар.

Засоби особистої гігієни

Будь-який ремонт зазвичай залишає сліди - на одязі, руках, в салоні. Щоб швидко їх позбутися або ж звести до мінімуму, запасіться такими речами:

- рукавички робочі. Міцні текстильні чи прогумовані рукавички можуть і від бруду захистити, і руки зігріти, якщо доведеться копирсатись під капотом зимою.

- ганчірки. Беріть кілька для різних потреб (одна для очищення скла, інша для відчищення оливи з рук і т. д).

- вологі серветки.

Набір автомобіліста дещо відрізняється в теплу і холодну пору року. З собою також доведеться взяти більше речей, якщо Ви збираєтесь в далеку подорож. Та й загалом автомобільний дорожній набір може різнитися залежно від марки авто й особистих потреб власника.

Автокомплект “зимовий”

Зимою ускладнюється не лише процес водіння, а й самої експлуатації авто. Щоб сніжна погода не зіпсувала Ваші плани та здоров'я, радимо мати в автомобілі такі речі:

Лопата - допоможе не лише відкопати транспортний засіб від ранішнього шару снігу, а й вибратися із глибоких заметів.

Щітка-шкребок - варто таки знайти варіант 2 в 1. Так трохи швидше можна відчищати поверхні авто від снігу та намерзлого льоду.

Пускові дроти. Не будуть зайвими в будь-яку погоду, але в мороз їхня важливість зростає. Особливо корисно мати прикурювачі, якщо акумулятор вже працює не перший рік.

Теплий одяг. Це не обов'язково мають бути додаткові штани чи безрукавка. Возіть з собою будь-що, що допоможе зігрітися - плед, утеплене взуття чи накидки з електрообігрівом для сидінь.

Зимовий омивач - в сніжну пору року витрата омивача зростає в рази. Тому варто мати з собою запас.