Nokian

Чемпіон на засніжених дорогах

maxresdefault.jpgNokian - всесвітньо відома фінська шинна компанія. Основним типом продукції є зимові шини для екстремальних погодних умов. Продукція концерну призначена для легкових та легковантажних автомобілів, а також спеціалізованої техніки та великих вантажівок.

Історія цього бренду розпочалася у 1898 році в Гельсінкі. Згодом фабрика "переїхала" до міста Нокіа.

На протекторі перших зимових моделей Nokian не було малюнка. Нам зараз складно уявити собі, яким могло б бути водіння зимою чи на мокрій дорозі з абсолютно "голою" шиною. Адже різницю можна відчути навіть між моделями одного і того ж виробника. Тому цілком зрозуміло, чому протектор з малюнком одразу ж зарекомендував себе як революційний винахід. А найбільш популярним товаром компанії й до сьогодні залишаються зимові шини.


Шипувати чи ні? - Проблема вирішена

Nokian_Hakkapeliitta_9_SUV.jpgУ 1965 році надійшли в продаж легкові шини Nokian із можливістю шиповки. А через півстоліття після цього компанія представила концептуальну шину з висувними шипами. Лише за натисканням кнопки шина для сухого асфальту перетворюється на першокласну гуму для швидкісного пересування по зледенілій поверхні.

Виробничі процеси на заводах Nokian Tyres повністю автоматизовані. Завдання працівників - контроль якості готового продукту та нагляд за належним технічним станом обладнання. Функцію тестування також виконують стендові комплекси. Nokian не може стояти осторонь світових тенденцій до підвищення рівня екологічності. Це стосується як процесу виготовлення продукції, так і кінцевих властивостей шини. Тому у гумову масу додають лише очищені низькоароматичні оливи.


Найпівнічніші полігони планети

Nokian_Hakkapeliitta.jpgЩе один предмет гордості фінського концерну - тестові полігони. Їх в Nokian Tyres є два: для зимових та літніх випробувань. Останні проводяться в м. Нокіа, лише в теплі місяці року. Для тестування зимових шин виділено площу, яка в десять разів перевищує літній полігон. На двадцяти треках різної складності в м. Івало щосезону тестують 20 тис. шин.

Офіційні торгові представництва Nokian діють у більш ніж 70 країнах світу. Це звісно далеко не рекорд, якщо брати до уваги той факт, що фінська компанія стабільно входить у топ-20 шинних брендів світу. Проте тут варто взяти до уваги той факт, що бездоганна якість має свою ціну. Саме останній фактор ускладнює конкуренцію на ринках, орієнтованих на дешеву гуму. До сегмента high performance та ultra high performance належить більш ніж половина модельного ряду літніх шин. А найбільш популярним бренд є в країнах Північної Європи, СНД та Північної Америки.