Tigar

Шини із тигром

bigstock-White-Car-Cornering-In-Mountai-58816568.jpgTigar - сербська шинна компанія. Її заводи розташовані в м. Пірот. З 2007 року і до сьогодні бренд знаходиться у власності концерну Michelin.

Підприємство з назвою Tigar з'явилося в Сербії в 1935 році. На ньому виготовляли взуття, а також інші гумові вироби. Шини почали випускати набагато пізніше - у 1959 році. На той час шинна промисловість світу була в стані активного розвитку, тож у Tigar було достатньо знань та можливостей для впевненого старту.

Власники Tigar усвідомлювали перспективи та проблеми власного підприємства, тому для покращення якості продукції в сімдесятих роках було підписано угоду про співпрацю з BFGoodrich. В рамках цього контракту також створили спільне підприємство.

З 2005 року Michelin починає активно скуповувати акції сербської компанії та до 2008 року отримав контрольний пакет. Можна впевнено говорити про Tigar, як про дочірнє підприємство Michelin вже з 2009 року.


Інвестувати та модернізувати

uhp_slider.jpgПісля придбання нової компанії французький концерн почав реалізувати свою стандартну політику інвестицій та модернізації, завдяки якій Michelin займає одне із перших місць у світовому рейтингу. 

Найсучасніший завод бренду запустили у 2014 році. Завдяки цьому підприємству виробничі потужності Tigar Tyres зросли до 12 млн штук на рік, а загальна площа - до 2,2 га. З його конвеєра сходять шини для бюджетного сегмента під брендами Tigar, Kormoran і Riken, які теж є дочірніми брендами Michelin.

В Піроті також виготовляють гуму для двоколісних транспортних засобів під брендом материнської компанії. Загалом більш ніж 2000 типорозмірів під різними торговими марками для різних типів транспортних засобів виготовляє компанія Tigar Tyres. Це моделі всіх сезонів для легкових і легковантажних автомобілів, позашляховиків, причепів. З усього цього різноманіття приблизно 90 % йде на експорт в країни Центральної та Східної Європи, Африки, Близького Сходу, а також СНД.


Не гірше, ніж у Michelin

Tigar-SUV-ICE-Semi-Profile.pngЗаводи, на яких виготовляють шини Tigar, відповідають технічним стандартам компанії Michelin. Факт приведення у відповідність якості продукції та виробничих умов засвідчили сертифікати ISO 9001 та ISO 14001. Нещодавно освоєні технології значно покращують процес виробництва, управління якістю і, зрештою, обслуговування клієнтів. Передовими рецептами гумової маси із силікою ділиться з Tigar материнська компанія. На виробництві застосовують все більше дружніх до навколишнього середовища матеріалів. Завдяки цьому скорочуються викиди вуглекислого газу.

Новий завод у Піроті, окрім сучасного обладнання, оснащений ще й новітніми системами забезпечення якості. Повний цикл виробництва - від змішувальних машин і до складу готової продукції - контролює система Cymcorp's Warehouse Control Software (WCS). Завдяки їй вдається відстежувати та оцінювати 99,9% готової продукції.